(c) Stock.xcng archyvo nuotr.

Po laisvos dienos pasaulio krepšinio čempionate Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė antroje rungtynių pusėje palaužė Ispanijos komandą rezultatu 76:73 (11:22, 24:21, 18:21, 23:9) bei iškovojo trečiąją pergalę pasaulio čempionate.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei atėjo metas akis į akį susidurti su viena iš turnyro favoričių – Ispanijos rinktine. Šios rungtynės – tai trečioji šių rinktinių akistata per pastarąjį mėnesį.

Rungtynės prasidėjo aktyvia abiejų komandų gynyba, kuri neleido nei vienai komandai sėkmingai pulti varžovų krepšio. Per pirmas keturias minutes rinktinės sugebėjo įmesti tik po 4 taškus. Tačiau galiausiai Ispanijos ekipai pavyko pralaužti Lietuvos gynybą ir po kelių taiklių tolimų metimų skirtumas tapo dviženklis. Robertui Javtokui, kuriam pilna jėga žaisti neleidžia pirmose čempionato rungtynėse patirta trauma, atsisėdus ant atsarginių suolelio, lietuvių gynyba sunkiai laikėsi prieš ispanų puolimą ir pirmą kėlinį mūsų krepšininkai baigė turėdami 11 taškų deficitą.

Martyno Andriuškevičiaus debiutu pažymėtas antrasis kėlinys prasidėjo tuo, jog Ispanija iš karto įgijo 13 taškų persvarą. Tuomet Lietuvos rinktinė tarsi pabudo puolime – Simas Jasaitis, Paulius Jankūnas ir Martynas Pocius pataikė iš toli, o Linas Kleiza ėmė įrodinėti, jog jis tebėra šios rinktinės lyderis (9 taškai per antrąjį kėlinį). Kėlinio pabaigoje nepavyko apsiginti, todėl Lietuvos rinktinė prie ispanų priartėjo tik iki 8 taškų (35:43).

Trečio kėlinio pradžia nežadėjo nieko blogo, bet netrukus visi pamatė, ką gali Ispanija – po jos 3 min. spurto skirtumas išaugo nuo 9 iki 18 taškų. Tuomet rungtynių komentatorius Robertas Petrauskas pastebėjo, jog Lietuvos rinktinei dar liko 14 min. ką nors pakeisti. Jo žodžiai tapo pranašiški ir daugiausiai esamų ir buvusių žalgiriečių pastangomis (Mačiulis, Pocius, Kalnietis) lietuviams pavyko išsaugoti mažesnį nei 10 taškų deficitą – 53:64 po trijų kėlinių.

Lemiamas rungtynių ketvirtis prasidėjo Ispanijos rinktinės “sausomis” minutėmis bei keliomis iš eilės klaidomis, kurios dažniausiai virsdavo greitais lietuvių taškais – Jonas Mačiulis net du kart iš eilės idėjo kamuolį į varžovų krepšį. Likus žaisti šiek tiek daugiau nei šešioms minutėms iki rungtynių pabaigos Ispanijos pranašumas tapo minimalus – 63:64. Lietuviai alsavo ispanams į nugarą, kol galiausiai po Kalniečio tritaškio ir Kleizos metimo pirmą kartą neskaitant pačios rungtynių pradžios Lietuva išsiveržė į priekį rezultatu 73:71. Prasidėjęs pražangų ir baudų metimų konkursas nepadėjo ispanams išsigelbėti ir lietuviai šventė trečiąją pergalę iš tiek pat galimų. Ispanijai tai yra jau antrasis pralaimėjimas iš eilės, kuris stipriai komplikuoja tolimesnį čempionų kelią link lemiamų kovų.

Lietuvai taškus pelnė: Linas Kleiza 17 (8 atk. kam.), Martynas Pocius ir Jonas Mačiulis po 13, Mantas Kalnietis 12, Simas Jasaitis 5, Tomas Delininkaitis bei Robertas Javtokas (8 atk. kam.) po 4, Martynas Andriuškevičius ir Paulius Jankūnas po 3, Martynas Gecevičius 2.

Ispanijai taškus pelnė: Juanas Carlosas Navarro bei Marcas Gasolis (8 atk. kam.) po 18, Rudy Fernandezas 13 (9 atk. kam.),Jorge Garbajosa 11.

Ketvirtojo kėlinio dramatiška pabaiga pateikta video:

Ketvirtasis mačas mūsų ekipos laukia šiandien, trečiadienį, 21 val. su Prancūzijos krepšininkais, o viso čempionato tvarkaraštį galite rasti čia.