(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė antroje rungtynių pusėje sugebėjo pakeisti įvykius aikštėje ir po sėkmingiau sužaistos rungtynių pabaigos rezultatu 70:68 (12:20, 21:23, 22:14, 15:11) įveikė Kanados krepšinio komandą bei iškovojo antrąją pergalę pasaulio čempionate.

Antroji dvikova nežadėjo nieko dramatiško ir sunkaus, juolab, kad Kanados rinktinė pirmose rungtynėse sugebėjo pralaimėti grupės autsaidere laikytai Libano rinktinei. Tačiau jau rungtynių pradžioje tapo aišku, jog lengvų rungtynių nebus.

Protingai besiginančiai Kanados rinktinei viskas klostėsi pagal planą – Lietuvos krepšininkai pro šalį mėtė tolimus metimus, o neturėdami Roberto Javtoko lietuviai nesugebėjo pasipriešinti kanadiečiams po krepšiu. Po dviejų kėlinių Kanada jau turėjo 10 taškų pranašumą, o lietuvių žaidimas nerodė jokių pagerėjimo ženklų.

Antrosios rungtynių pusės pradžia Lietuvos krepšinio sirgalius privertė pasijausti nejaukiai – Kanada pirmavo net 17 taškų skirtumu. Tuo momentu ir įvyko rungtynes nulėmęs persilaužimas – lietuviai suaktyvino gynybą ir laimėjo atkarpą 16:1. Ketvirto kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinė pirmą kartą įsiveržė į priekį ir iki pat rungtynių pabaigos nebeleido varžovams persverti rezultato.

Lietuvai taškus pelnė: Linas Kleiza 18 (10 atk. kam.), Martynas Pocius 11 (4 rez. perd.), Tomas Delininkaitis 11, Jonas Mačiulis 8, Mantas Kalnietis 7, Tadas Klimavičius 7, P.Jankūnas 4, S.Jasaitis ir R.Seibutis – po 2.

Kanadai taškus pelnė: Jermaine‘as Andersonas 15 (5 rez. perd.), Joelis Anthony 12, Denhamas Brownas 11, Levonas Kendallas 9.

Trečiasis mačas mūsų ekipos laukia antradienį 21 val. su dar vis esamais pasaulio čempionais – Ispanijos krepšininkais, o viso čempionato tvarkaraštį galite rasti čia.