Benedikto Vanago ekipažas pirmajame "Silk Way" maratone užėmė aukštą 8-ąją vietą (c) Vanagas Racing archyvo nuotr.

Debiutinių Dakaro serijos varžybų – „Silk Way 2009“ finiše iš lietuvių ekipažų geriausiai pasirodė Benediktas Vanagas su Sauliumi Jurgelėnu, kurie pasirinkę latvišką „OSCar“ automobilį, finišavo aukštoje aštuntoje vietoje. Kadangi B.Vanagui bei S.Jurgelėnui ralio reido varžybose stigo patirties, ekipažas neišvengė šiokių tokių nesklandumų, tačiau net ir debiutuodami tokio rango maratone, lietuviai parodė esantys išties greiti. Labiausiai savo varžovus jie nustebino septintajame greičio ruože, kuomet finišavo iškart po nepavejamųjų „Volkswagenų“, tik 20 minučių atsilikę nuo garsiojo G. De Villierso.

Mūsų šaliai „Silk Way 2009“ maratone atstovavo dar du ekipažai, tai – Antanas Juknevičius, su šturmanu iš Kazachstano Andrejumi Stepanovu, važiavę „Bowler“ automobiliu, bei Arūnas ir Aurimas Lekavičiai su „Mitsubishi“. A.Juknevičiui varžybas pavyko baigti 15-oje vietoje, o šeimyninis Lekavičių duetas, nepaisant visų techninių problemų, buvo trisdešimt pirmi.

Rusijos, Kazachstano ir Turkmėnistano teritorijose vykusio maratono nugalėtoju automobilių įskaitoje tapo ispanas Carlosas Sainzas iš „Volkswagen“ komandos, bendrai trasoje sugaišęs kiek daugiau nei 24 valandas. Ilgametis ralio meistras didelę dalį varžybų įtemptai persekiojo komandos draugo – katariečio Nassero Al-Attiyah ekipažą, tačiau paskutinę dieną pastarasis patyrė avariją ir pasitraukė iš varžybų. Antras liko „Volkswagen“ narys – amerikietis Markas Milleris, o trečiąjį podiumo laiptelį užėmė taip pat šiai ekipai atstovaujantis Ginielis De Villiersas iš Pietų Afrikos Respublikos. Ketvirtąją poziciją, kurioje finišavo rusas Ruslanas Misikovas su „Nissan“, nuo trečios skyrė milžiniškas laiko tarpas, o tai rodo, kad mažai, kas galėjo pasipriešinti favoritams. Pirmąjį penketuką užbaigė kitas Rusijos atstovas Ilja Kuznecovas, vairavęs „Mitsubishi“, o šeštas liko latvio Mario Saukano ekipažas su „OSCar“.

Sunkvežimių įskaitoje nugalėjo Firdausas Kabirovas iš „Kamaz“ ekipos. Dar neįpusėjus maratonui kelią į podiumą iki tol pirmavusiam šios komandos lyderiui – Vladimirui Čaginui užkirto techninės problemos, susijusios su sunkiasvorio važiuokle. Po šio nutikimo rusų ekipos flagmanu tapęs F.Kabirovas etapas po etapo tolo nuo antrąją vietą iškovojusio olando Gerardo De Rooy su „Iveco“ ir finiše susikrovė vienos valandos persvarą. Trečias „Silk Way 2009“ maratone liko čekas Alesas Lopraisas, vairuojantis „Tatra“. Po jų išsirikiavo dar trys „Kamaz“ atstovai: Eduardas Nikolajevas, Ilgizaras Mardejevas bei V.Čaginas. Benedikto Vanago ekipažas pirmajame "Silk Way" maratone užėmė aukštą 8-ąją vietą (c) Vanagas Racing archyvo nuotr.