basketnews.lt vaizdo įrašo kadras

Du taškus per visą čempionatą iki tol pelnęs Kšištofas Lavrinovičius iššovė mače su Juodkalnija, o jo brolis Darjušas pataikė svarbiausią metimą pratęsime ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė iškovojo trečią pergalę Europos čempionate.

Jono Kazlausko auklėtiniai po 45 minučių kovos 77:70 (19:19, 13:15, 19:13. 12:16, 14:7) palaužė Juodkalnijos rinktinę ir atsidūrė per žingsnį nuo kito etapo.

Broliai pirmą kartą čempionate mačą pradėjo starto penkete ir tai greitai davė dividendus – mačą jie pradėjo pataikydami po tritaškį, o vien per pirmą kėlinį kartu sudėjus pelnė 12 iš 19 komandos taškų.

Kšištofas rungtynėse pelnė 24 taškus, o ketvirto kėlinio pabaigoje pataikė dvitaškį su varžovo pražanga lietuviai įgijo 3 taškų persvarą – 63:60.

„Šiandien labai gerai jaučiausi, – po dvikovos kalbėjo Kšištojas. – Galbūt tie krepšininkai, kurie prieš tai rungtyniavo daugiau, jautė nuovargį, o aš bandžiau padėti kaip įmanoma labiau.“
Nors po Kšištofo metimo atrodė, kad lietuviai priartėjo prie pergalės, kitoje atakoje varžovai net tris kartus atkovojo kamuolį puolime, kol galiausiai iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 10 sekundžių Tyrese’as Rice’as tritaškiu rezultatą išlygino.

Paskutinėje atakoje Renaldas Seibutis prametė iš dešinio šono ir komandoms teko žaisti papildomą penkių minučių atkarpą.

Pratęsimą Mantas Kalnietis pradėjo tolimu metimu, bet juodkalniečiai netrukus atsakė penkiais taškais ir išsiveržė į priekį.

Keturi iš eilės Seibučio taškai sugrąžino Lietuvai pranašumą, o po Jono Valančiūno taškų pirmavo 72:68.

Rice’as dvitaškiu skirtumą sumažino pusiau, tačiau Darjušas likus žaisti 51 sekundę smeigė tritaškį ir lietuviai galėjo lengviau atsikvėpti – 75:70.

„Šiandien pataikiau, o rytoj tokį metimą galiu ir pramesti. Nesididžiuoju, o esu dėkingas likimui, kad man pavyko įmesti tą tritaškį“, – po dvikovos sakė Darjušas.

Lietuviai šiame mače dar kartą pralaimėjo kovą dėl kamuolių, šįkart 27-37. Šiame čempionate jie dar nė karto nelaimėjo kovos po krepšiais.

Visgi šįkart mūsiškiai brangino kamuolį – padaryta vos 10 klaidų.

Nuo atsarginių suolo šiandien nepakilo vienintelis Martynas Pocius.

„Mes norime laimėti ir labai sunku rungtynėse panaudoti visus 12 žaidėjų“, – savo sprendimą motyvavo Kazlauskas.

Lietuvos rinktinė: Kšištofas Lavrinovičius 24 (6/7 dvit., 3/4 trit.), Jonas Valančiūnas 12 (10 atk. kam.), Linas Kleiza 10, Mantas Kalnietis 10 (7 rez. perd.), Darjušas Lavrinovičius 9, Renaldas Seibutis 8, Tomas Delininkaitis 3, Jonas Mačiulis 1 (0/4 dvit., 0/5 trit.).

Juodkalnijos rinktinė: Tyrese’as Rice’as 19, Bojanas Dubljevičius 14, Seadas Sehovičius 9, Nikola Vučevičius 8, Milko Bjelica 7, Blagota Sekuličius 6, Suadas Sehovičius 5.